Zamyšlení nad osudem lidstva - Krátké zprávy, aktuality a články - Aktuálně ze světa

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Zamyšlení nad osudem lidstva

Vytvořil v Zpravodajství svět ·
Začíná se psát rok 2017 a svět je na začátku nového roku, ale také své nové epochy. Jsou pryč doby kdy lidé dokázali svou radost, smutek, prostě city, projevit třeba zpěvem, jako na začátku minulého století. Čest, upřímnost, statečnost jsou pro mnoho lidí jen obyčejná fráze. Slova láska, miluji tě, jsou stejně prodejná jako holka v erotickém podniku.Na náš svět se dívám s nadhledem, ale nevidím lidi, vidím jen loutky a loutkáře. Díky mediím a internetu ovládají různé zájmové skupiny miliardy lidí na celém světě a štvou je proti sobě. Prostě je doba ve které vidíte uprchlíka který skoro umírá hlady, ale u toho stačí surfovat po internetu. Války a migrace jsou pro různé zájmové skupiny fakt super byznysem. I tam kde se zdá být relativní klid, třeba ve vašem zaměstnání, jsou lidé stavěni do takové pozice aby stáli proti sobě.  Šéfové ve firmách zakazují lidem mluvit o mzdách a nejlepším kariérním postupem je donášet na spolupracovníky, nebo erotické služby. Kdybych byl věřící, řekl bych že svět ovládl antikrist.

Máme domy, auta, technologie, ale zachrání to lidstvo když mladí lidé nechtějí kvůli kariéře, či penězům děti? Rodina a láska k ní se stala přežitkem, novým trhákem je kariéra a peníze. Vím že v každém člověku je víc dobra než dává najevo, ale jen dobro, láska k ostatním lidem a upřimná komunikace nám pomůže stát se zase lidmi. Poslat peníze na dobročinné účely je doopravdy dobrý skutek, ale ptám se pomáháte potřebnému, nebo lidem v organizaci která organizuje sbírku? Přímá pomoc, pochopení a dobré slovo někomu ve vašem okolí je podle mě daleko víc a zahřeje u srdce. To je jen ale moje mínění, například do teď jsem nepochopil proč existuje sbírka na obědy do škol pro chudé děti, když žijeme ve státě se silnou sociální politikou.

Rozhlédněte se kolem sebe a zamyslete se! Je svět doopravdy takoví jaký ho chcete mít? Neodvádí nás někdo úmyslně od skutečné reality? Jak dlouhá bude pravděpodobně poslední epocha lidstva, když již teď si stavějí ti nejbohatší lidé podzemní bunkry a nakupují zásoby potravin, motocyklů i zbraní? Vědí ti bohatí snad něco, co ostatní ne? V současnosti je lidstvo nejblíže ke svému sebezničení, než kdy bylo. Loutky nic změnit nemohou, ale lidé ano.Bez komentářů

Copyright 2015. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky