Proti kuřácký zákon – paskvil - Krátké zprávy, aktuality a články - Aktuálně ze světa

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Proti kuřácký zákon – paskvil

Vytvořil v Politické komentáře ·
V pátek prošel poslaneckou sněmovnou protikuřácký zákon. Pro bylo 118 ze 163 přítomných poslanců. Je mi 45 let a takový paskvil si nepamatuji. Doopravdy by mne zajímalo, co v té poslanecké sněmovně proti těm hospodám mají? Nejdřív hlášení o DPH, nedávno EET a pro ty co ještě hospodu nezavřeli ,, protikuřácký zákon“.

Přemýšlím o tom, že by poslanci v práci neměli pít, pak to takle dopadá. Kdyby při vstupu do sněmovny museli poslanci pěkně dýchnout a zrušili se jim na půdě poslanecké sněmovny kuřácké koutky, tak by možná šli po práci do nejbližší hospody na pivo. My obyčejní lidé, co v práci nesmíme pít a máme čas jen na ,,jednu rychlou“, místo svačiny, to tak většinou děláme.

Mimo to, i velké změny naších Českých dějin začínali v hospodě u piva a viržinky.  Velcí buditelé národa z dob národního obrození, by dnes asi čuměli, až by jim bulvy spadli do piva. Co se týče zákazu zřizování kuřáren u kin, divadel a podobně, to lituji ty lidi z okolí, kteří po ránu budou běhat s lopatou a smetákem před svým domem a uklízet nedopalky.

Nechci brát nekuřákům jejich práva, ale nemá podnikatel, kterému patří hospoda, kino, nebo něco jiného si zvolit, vybrat co komu bude nabízet a prodávat, jakou sortu lidí ve svém podniku bude preferovat. V případě tohoto zákona vůbec nejde o kuřáky a nekuřáky, ale o to že každý má právo volby. Když nekuřák půjde do kuřácké resturace, tak musí počítat s tím, že tam bude kouř. Když jde kuřák do cukrárny, tak si také uvědomuje že si tam nedá pivo a nebude tam kouřit.

Myslel jsem, že žiju v demokratickém státě, kde má každý právo volby, ale tímto zákonem nám ho poslanci vzali! Jde taky o to, co bude příště? Zakážeme v cukrárnách prodávat zákusky, protože se ponich tloustne a nadváha lidi zabýjí.

Nehledě na to, že to určitě naši zákonodárci mysleli dobře. Nebude na ně naštvaný i ten nekuřák až příjde ke své oblíbené hospůdce a nadveřích bude nápis ,, ZAVŘENO“. Pokud chtějí naši zákonodárci dělat dobré věci, nebylo by rozumn6ější dát tabákové výrobky na seznam zakázaných látek a né omezovat  právo jednoho, na úkor druhého? Co myslíte vy?1 komentář
Průměrné hodnocení: 115.0/5
Petr
2017-02-05 15:35:04
Pomalá likvidace malých živnostníků. Chce se mě tady stech poslanců zvracet

Copyright 2015. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky